9.04, esmaspäev Tallinn-Praha

Kohe algabki meie 3 – minu, K ja AK esimene ühine palverännak (camino). Oleme valinud Põhjatee – mis olla 2 korda raskem ja 4 korda ilusam kui näiteks Prantsuse tee. Ees ootab 33 päeva ja üle 600km. Tean, et teest üle kolmandiku möödub ookeani äärest, maastik on mitmekesine ja suhteliselt künklik. Enne ärasõitu on läinud pankrotti meie Hispaania-siseste lendude lennufirma, sinnasõitu on muudetud 2 korda ja tagasilende 1 kord. Mis ootab meid ees kõigi nende eelnevate sekelduste taustal? Kuidas me omavahel hakkama saame, suht erinevad, nagu me kõik 3 ju oleme? Mis see camino tegelikult üldse on? Olen endale seadnud ka mõned eesmärgid, miks ma sinna caminole lähen. Kas ja kuidas ma need eesmärgid saavutan, selgub raja lõpus. K on käinud 2 aastat tagasi Aragoni teel. Mina ja AK oleme mõlemad oma esimesel caminol.

Inno viib mind lennujaama. Laseme ühel vanemal naisel teha meist kolmest – mina, K ja AK esimese caminopildi. Mingil arusaamatul põhjusel ei ole reisi lõpus seda pilti mitte üheski fotokas, kuigi tehti lausa 2 fotokaga. Müstika!?

Kuna Czech Airlines muutis kuu tagasi meie lennuaegasid, oleme Prahas terve ööpäeva. Maandume kell 16.00, edasi Barcelonasse sõidame järgmisel päeval. Meie seiklused algavad taksosõiduga Bookinghouse kaudu bronnitud hotelli. Hotelli nimi on „Sporthostel Skandinavia.“ Takso peatub kahtlaselt räämas maja ees. Meie kotid visatakse taksost välja. Kahjuks klapime kiiresti raha kokku ja juba vurabki meid siiatoonud auto minema. Seisame räbaldunud lippude ja väga-väga mustade aknaklaasidega maja ees. Uks on kinni – arvatavalt jäävalt. Teeme esimest korda nalja GPS-sõnumiga: „Olete jõudnud sihtkohta.“ See nali kipub ka edaspidi korduma 🙂

Kaua me selle mahajäetud hoone ees ei passi, vaid hakkame mingit rada pidi edasi liikuma. Nii 10 minutilise jalutuskäigu pärast saabume täiesti juhuslikult õige hosteli ette. Saame seal mõnusa 3-inimese toa. Hotelli peab vanaldane paar – mõlemad, nii mees kui naine räägivad kehvalt nii vene kui inglise keelt. Aga nad orgunnivad meile ühe tšehhi mehe, kes oskab hästi vene keelt, ja temalt saame igat infi busside ja metroo kohta. Vanalinn on uhke ja väärikas oma vanade majade ja ehitistega. Kuna oleme suht näljased, on meil hea meel kohata Tallinna Raekojaplatsi sarnasel väljakul laada moodi üritust, kus pakutakse ka süüa. Võtame kneedleid (kartulinuudlid), just needsamu, mida kunagi sõi vahva sõdur Šveijk. Maitsevad hästi, aga on piisavalt rasvased ja vürtsikad, et neid pool portsu alles jätta. Tagasiteel näeb AK, kuidas üks kerjus meie pooliku toidu prügikastist välja kougib ja sööma hakkab.

Naudime ka Raekoja kella. Info Praha reisijuhist: „Praha Astronoomiline Kell on üks kõige vanematest ja viimistletumatest kelladest, mis kunagi on ehitatud. Esmakordselt installeeriti see 1410. aastal ning hiljem ehitati Master Hanuse’e poolt ümber 1490. aastal. Kell koosneb kolmest põhikomponendist: astronoomiline numbrilaud, esindades päikese ja kuu positsiooni taevas ning näidates mitmeid astronoomilisi detaile; „Apostlite Jalutuskäik“, kella mehhanism näitab igal tunnil liikuvaid apostlite kujusid ning kalendriga numbrilaud, kus medaljonid esindavad kuid“.

Mõnus elamus on Svaty Viti katedraal. Teen maas lamades pilti, et kogu ehitist peale saada. Tagasiteel metroos kohtame hiiglaslikku punaste põlevate silmadega koera, kes vaatamata suukorvile püüab uriseda ja rabeleb rihma otsas. Nagu välja astunud Coelho raamatust „Palverännak. Maagi päevik.“

Üle suure Charles’i silla minnes silitame ühe seal asuva skulptuuri pead, mis nagu on näha, ongi silitamisobjektiks. Kohalik legend selgitab, et saame selle silitamisega tellida head õnne oma eluks. Tellime – järelikult tuleb camino edukas.

Tagasiteel bussiga läheme maha vales peatuses ega saa enam üldse aru, kus me nüüd oleme. Täitsa pime on ka, kell on juba 11 õhtul. Lõpuks näeme meie hosteli naabruses asuvat suurt kompleksi ja selle järgi minnes saame ka koju. Toas joome teed koos Jägermeistriga, käime dušši all ja arutame järgnevate päevade plaane.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s