10.04, teisipäev Praha-Barcelona

Hommikul alustame varakult, kell 8. Sööme, mina teen HE harjutusi, pakime ja asutame ennast minekule. Bussijaama sõiduks peame minema bussipeatusse, mida me eile ei kasutanud. Laseme kutil, kes hommikul meid hostelis tervitab, isiklikult ennast bussipeatusse saata (eriti mõeldes eilsele eksirännakule). Buss tulebki, sildil peal „Aeroport“. Meil on vaja jõuda terminali 2, bussikirjad aga näitavad 1 ja 3. Kui mõned väljahüpped bussist maha ja bussijuhi muretseva häälega käsu peale jälle tagasi maha arvata, jõuamegi õnnelikult lennujaama. Lend stardib õigeaegselt ja varsti olemegi Barcelonas. Seal on meil 5 tundi aega.

On plaan panna asjad pakihoidu, osta ära piletid ööbussile Bilbaosse ja minna linna peale tšillima, st 2 katedraali vaatama. Pakihoidu paneme pakke kohe mitu korda. Esimest korda panen prooviks pakihoiu ukse kinni, et kas jääb kinni. Jääb – selgub, et mu jope on seespool. Selge, siis teen ukse uuesti lahti. Iga kinnipanek maksab 5€. Teist korda ust sulgedes lausub AK, et tema jope on küll kogu aeg temaga. Ja virutab koti (koos jopega :)) hoiuruumi. Nii siis nii.

Hakkame ilma pakkideta astuma ja ühe nurga tagant paistabki tellingutes Gaudi katedraal Sagrada Familia. Täiesti võrratu ehitus isegi minusugusele kultuurivõõrale, kes muidu arhitektuuripärleid eriti millekski ei pea. Peale välist ringkäiku vaidleme, kas minna ka sisse või mitte. Meil on sees aega 20 minutit, pilet maksab ikka 13€. Kui oleme ära raisanud tervelt 5 minutit, ostame piletid ja siseneme. Meil on aega 15 minutit, et nautida kõike olemasolevat. Seesolev ületab meie kõikide kõige uskumatumadki lootused.

Näib, et meid ümbritsev on elus, nagu mingi veealune korallide ja taimede-vetikate maailm. Kõik tundub nii elusana, väänlevat,  liikuvat, helenduvat. Kuidas on midagi sellist võimalik välja tahuda kivist?

Edasi suundume Barcelona katedraali. See asub hästi metroo lähedal ja ilmub sama ootamatult meie ette kui eelmine katedraal. Kuna on juba pime, saame selle tuledesäras versiooni nautida.

Bussijaamas ostame kõik šokolaadist sardiine. Teeme kokkuleppe, et sööme neid ühiselt Maailmalõpus – Finisterras. Öö möödub ööbussis Bilbao poole sõites. Olen ettenägelikult võtnud kaasa oma reisipadja ja puhkan korralikult.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s