14. 04, laupäev Liendo – Santona 19km

Alustame täna hilja, ärkame alles kell 8.00. Traditsioonilised HE harjutused. Sööme ära eelmisel õhtul ülejäänud tuunikalapasta. Mina jooksen kell 9 lähedalasuvase poodi ja ostan meile 2 imehead seemnetega ciabattat meenutavat saia.

Teele läheme kell 11. Kaardil märgitud lauskmaa osutub tegelikkuses tõusudeks ja langusteks, ei muud. Ülilahedad mägedevaated, luksuslikult ilusad majad koos kaunite nikerdatud raudaedade ja väravatega. Majade akendel ilutsevad kaunilt kujundatud lillepotid. Maaliline maailm 🙂

Üllatavalt kiiresti oleme Laredos. See on Cantabria maakonna suurim kuurort koos ülilaheda beach´i ja ookeaniga. Sealt peaks minema ka meie paat Santonasse. Linna sisenedes kaotame silmist oma suunanäitajad kollased nooled. Aga loomulikult on kohalikud kohe nõus meid abistama. Üks don juhatab meid jälle isiklikult kohale. Kohaks on seekord mererand, mida mööda minnes 5km pärast tuleb sadam, kust paat lähebki Santonasse.

Ma olen algul ahastuses, mõeldes, et mööda mereranda minnes oma madalate saabastega on mul kohe liiv saabastes ja õhtuks jalad villis. Liiv saabastes on üks hullemaid asju. Aga K ja AK ütlevad, et muud varianti nagunii pole. Ma vahetan jälle ära oma märjad sokid (olen ainus, kes seda teeb, teised kannatlikult taluvad oma ebamugavusi) ja hakkamegi astuma. Õnneks ei tule ükski liivatera mind kogu teekonna jooksul hõõruma, mu kartus oli asjatu.

Jälle sajab terve päeva paduvihma. Ma saan nüüd aru „Minu veetleva leedi“ sõnumist: “Hispaanias on hirrrrrmsad vihmahood….“.

Rannas on lahedaid värvilisi teokarpe, aga meie kotid on veel piisavalt rasked, nii et me ei korja neid. Ühel hetkel oleme jõudnud majade kompleksi juurde, mis meenutab sadamat. Inimesed, keda seal kohtame, noogutavad, et meie paat tõepoolest läheb siit….aga kust täpsemalt, me aru ei saa. Joome siis vahelduseks kohalikus baaris teed ja kakaod ja otsime edasi.

Eemal oleva uhke maja lähedal on näha sebimist ja suundume sinnapoole, et uuesti teed küsida. Luksusrestoranis hakkab kohe toimuma pulmatalitlus ja meie oma riietuses koos pulmakülalistega moodustame huvitava kontrasti. Märjad, mustad, väsinud palverändurid ja sätitud piduriietes külalised. Keegi meid rohkem juhatada ei oska. Uitame siis aga edasi ümber hoonete ja lõpuks kohtame üht hispaaniakeelset peregrinot. Tema saab lõpuks aru, et paat läheb sadamahoone tagant. Mööda laudteed minnes jõuame õige kohani. Paadimees märkab meid eemalt ja juba sõidabki meie juurde. Pilet Santonasse maksab 1.70€, täpselt sama summa maksis tass teed ennist baaris.

Santonasse kohale jõudes võtab meid vastu öökima-ajavalt jube hais – tõenäoliselt halvaksläinud kalmaaridest. Albergueks on noortehostel. Kuna Hispaanias on parajasti koolivaheaeg, on see pilgeni rahvast täis. Saame 6 kohalise, 3 nariga toa (see on selline keskmise riidekapi suurusega). Ümber pöörata eriti ei anna, aga kui kõik oma naridel istuvad, siis mahume ära küll. Väljas sajab endiselt lakkamatult, seega me linna ei lähe. Sööme oma varudest suppe ja putru.

Adminni käest saan hunniku vanu ajalehti ja tuleb suurem saabaste kuivatamise öö. Topime saapad lehti täis ja loodame, et hommikuks on need natsa kuivemad. Meiega koos olev prantsuse paar teeb sedasama. Mul on pea kõik kaasavõetud sokid märjad. Ja tuba on nii külm ja niiske, et siin need ära ei kuiva. Laenan AK-lt retuusid ja kuivatan 4 paari sokke, st 8 sokki, mässides need ümber oma reite ja säärte. Prrr, järjekordne ebamugavustsoon 😀

Mina magan all ja K ning AK üleval. Sellest tuleb horrible night – õuduste öö. Üks mees, kes magab AK all naris, röögib unes. Siis hakkab niiviisi krambitama, et terve voodi väriseb. Vaena AK ei saa mitte midagi aru, et miks tema nari keset ööd lammutatakse. Mina ja K vähemalt näeme, mis toimub. Üliväike ja pime ruum – me keegi ei julge enam magama jääda, sest ei tea, mis järgmiseks tuleb. Ühel hetkel saab uni siiski võimust ja magame jälle.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s