03. 05, neljapäev Vilalba – Baamonde 22 km

Hommiksöök venib pikaks, lobiseme Gretekesega. Lõpuks saame minema. Jätame vähimagi kahjutundeta tolle halli, masendust ja depressiivsust külvava välimuse ja olemusega öömaja maha.

Loodus on jälle muutunud. Ära on kadunud siiani kõikjal laiutavad sidruni- ja apelsinipuud. Palju on õitsvaid õunapuid. Ümbrus meenutab veidi Lõuna-Eestit oma tõusude –languste ja sinka-vinka teedega. Õnneks tõusud on lauged ja mõnusad, ei ole järske rühmamisi.

Hästi huvitavad on vertikaalselt laotud kiviaiad.

Palju on tee ääres näha koeri. Ja nad kõik on suht õnnetu olemisega. Ei teagi, millist varianti ma ise eelistaks, kui koer oleks. Esimene on selline poolhulkuv, kindlasti veidi ja ka rohkem nälginud olekuga, kõhn väiksemat sorte krants. Samas on tal vabadus minna ja tulla kuhu tahab. Teine on rikkas kodus kas valvuriks või niisama mängimiseks võetud koer. Paljud on ketis, kett on imelühike. Jalge all on betoon või mudaseks trambitud õueala. Kuudid on nii väikesed, et veidigi suurem koer sinna sisse ei mahugi. Kes ei ole ketis, see on niisama väljas – kohta, kuhu vihma või päikese eest minna, tal ei ole. Näeme imearmast väikest taksi paduvihmas värisemas ja ennast vastu udupeene villa välisust surumas. Mõned koerad on kas garaažides või puurides kinni – kostab vaid nende üksluist haukumist. Eestimaal ringi käies ei ole ma koerapidamises nii halbu tingimusi tähele pannud.

Tänaõhtune albergue on suur ja uhke, 2-korruseline, paljude tubadega. Lisaks suur õueala, kus saab riideid kuivatada. Hospitaleraks, nagu eelmiseski kohas noor tibimeenutav tütarlaps, aga eilsest erinev nagu siga ja kägu. Et siis seekordne on kägu  – lahke, sõbralik, abivalmis. Saame ühte tuppa koos vana tuttava Florianiga. Tema on sama tee jalgsi maha käinud, mis meie vahepeal bussidega sõitsime.

Õhtusööki seekord me ise ei vaarita, lähme välja sööma. Kohaks valime väikelinna ainsa restorani, mis tundub olevat pereäri. Kõige ees on baar, edasi tuleb väiksem valgete linadega õdus söögituba. Aknast paistab ka suuremat sorti saal rohkemale rahvale. Meie võtame istet söögitoas. Laudadel on valged pärislinad, mitte paberist ühekordsed nagu tavaliselt. Ühes nurgas on huvitav kamin, mis on lihtsalt auk seinas. Selle vastu on seisma pandud tossavad puud. Ju annavad veidi sooja ka 🙂 Toas on palju nipsasjakesi ja ilutaldrikuid seintel. Kogu interjöör meenutab jälle Norras nähtut.

Sööki pakutakse õhtul alates kella 20.30-st. Tellime päevamenüü, mis K-le ja AK-le tähendab suurt tirinatäit nuudlisuppi ja mulle hirmsuurt salatihunnikut. Vahepeal käib kelner/omanik küsimas, kas ikka maitseb. Samas on uksed kööki ja baari ja terve suur suguvõsa alates vanast mammist ja lõpetades sülelapsega voorivad sealt sisse ja välja. See üldse ei sega, pigem annab kogu olemisele mõnusa perekondliku värvingu. Teiseks käiguks on tohutu kogus friikartuleid ja praetud sardiinid. Söön esimest korda elus praetud räime. Uskumatu, eks ole, rannarahvast pärit eesti soost naine, ja pole oma 44 eluaasta jooksul silku söönud. Nii on. Ju pidin ka selleks Hispaaniasse sattuma, et säärast toitu nautima õppida. Lõpetuseks võtame kohaliku magustoidu – flan´i (karamellipuding), mis paneb i-le täpi oma täiuslikkuses.

Öömajja tagasi minnes on jälle saabunud sõber vihm. Seega korjame oma märjad asjad õuest ja viime tuppa radikatele. Galicia öömajades on radikad ja need kõik töötavad. Viimane osa teest on tunduvalt paremini varustatud ja ränduritele mugavamate tingimustega kui Põhjatee algus. Voodis kriban päevikut kirjutada ja räägin sõbrannaga (kes juhuslikult on Poolas ekskursioonil) kodukoha poliitiliste uudiste viimaseid versioone.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s