09.05, kolmapäev, Santiago – Fisterra – Santiago

Teeme oma päevaplaanid ümber. Keskpäevasele missale läheme homme, täna teekond Fisterrasse- Maailmalõppu (seda  tähendab nimigi: Fis-lõpp ja terra- maad). Too väike rannikuriba on Euroopa läänepoolseim tipp.

Broneerime samasse alberguesse ka tänaseks ööks kohad, saame sinna jätta ka oma suured seljakotid ja kepid.  Fisterrasse sõidame hommiku kella 10 bussiga. Eilsest ekslemisest on nii palju kasu, et keegi mainis, meie albergue asub pea bussijaama kõrval. Sõit kestab 3,5 tundi samasuguses hallis ümbruses, mis meid juba mitmendat päeva ümbritseb. Kõik on ümberringi hall – ei mingeid värve. Tõeline Lemuuria 🙂

Kohale jõudes istume ja sööme veidi kohalikus kohvikus. Näeme uuesti Floriani. Temaga kaasas olnud austria naine (nu nime me muidugi ei küsinudki, ise kah ei pannud) on caminol juba 9-ndat korda. 9 aastat, igal aastal uus tee. Meie kohta ütles ta, et te ju nii noored, küll ka jõuate. See on peris lahe, kui naised Sulle 45-a vanuses ealisi komplimente teevad.

Hakkame jalgsi minema tuletorni poole. Läheme kolmekesi, aga samas üksinda, kõnnime üksteise järel suht pikkade vahemaadega. Pähe tulevad mõtted: „Sinu ja Jumala vahel on 77777 loori. Jumala ja Sinu vahel ei ühtki.“ Ja veel: „ Enne olid puud puud  ja maa oli maa ja kivid olid kivid. Siis ei olnud puu enam puu, maa ei olnud maa, kivi polnud kivi. Ja nüüd on jälle puud ikka puud, maa on maa ja kivid jällegi kivid.“

Tuletornini jõudes küll ei saja, aga endiselt on hall, üle peade sõuavad suured tumehallid uduvaalad. Teeme 0 km posti juures pilti. On kombeks ranniku kaldal midagi vana ära põletada (nu sümboolselt põletad ära oma vana mina ja asud sealt teele uuena). Ok, komme võib hea olla, aga vaatepilt on jõle. Nagu mingi haisev-tossav prügimägi. Kellegi saapad ja T-särgid tossavad, kellegi omad vedelevad poolpõlenult niisama. Mina kõlban endale ikka sellisena nagu ma olen. Mulle meeldib, et ma jätan maha ümbruse, kus ka järeltulijatel on hea olla. Seega, me ei põleta midagi. K ja AK viskavad midagi hästi väikest vette. Viskan minagi oma juuksekummi – tahan, et midagi jääks sinna kohta. Midagi, millega võin igal ajal jälle ühendust võtta. Osaga iseendast 🙂 Nu nagu elektronid, mis on koos olnud ja neid lahutades saab üht läbi teise mõjutada.

Sööme kaldal oma allesjäänud šokolaadikooke. Kas minu oma on vanaks läinud või olen ma neist lihtsalt ääreni täis juba, igal juhul maitseb see tõeliselt vastikult. Saadan koogitüki suure kaarega ookeani, karjudes talle järele: “Võta endaga kaasa ka minu vajadus süüa tohututes kogustes šokolaadikooke!!!“ (Remargi korras märgin, et 4 kuud hiljemgi ei isuta mingigi šokolaadikoogi järele. Seega, kui tahate mõnest sõltuvusest lahti saada, minge Maailmalõppu ja visake see seal ookeani :)).

Kammkarpe me rannale korjama ei jõuagi. Peame olema õhtuks Santiagos tagasi, et järgmisel hommikul missale jõuda. Õhtuse bussiga Fisterrast tagasi sõites tuleb päike suurelt välja. Pähe kargab mõte: „Pimedust ei ole olemas, on ainult valguse puudumine.“ Nujah, eks proovige pimedust toast välja ajada :D. Oleme nagu eelkeskaja palverändurid, kes käisid Maailmalõpus Päikest tagasi toomas. Ja meil õnnestuski see 🙂 Taevas toimub terve bussisõidu Valguse ja Pimeduse võitlus – suured pilvelaamad vajuvad päikesele ja katavad selle jälle kinni. Ja siis vajuvad eest ära, lastes valgusel selgelt ja kirkalt särada.

Õhtul linnas kohtame Josie-d (Gretekest). Ta oli tulnud Monte Cosast hommikul kell 6, et jõuda Santiagosse kella 8-ks. Lukshotell katedraali vastas annab 10-le hommikul esimesena jõudnud palverändurile toa üliodava hinnaga. Ja Greteke saigi selle toa, nii lahe 🙂

Ööbime oma vanas albergus. Seekord jõuame sinna valges, kedagi üles ei aja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s